Psikolojik Danışman Nisa Demiroğlu, Samsun doğumludur. Lise eğitimini Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2022 yılında Ordu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Lisans dönemi boyunca çeşitli kurumlarda stajlarını tamamlamıştır. Aktif olarak Ondokuzmayıs Üniversitesinde ‘’Evlilik ve Aile Danışmanlığı’’ alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Aynı zamanda Frekans Psikoloji’de Psikolojik Danışman olarak yüz yüze ve online seanslarını yapmaktadır.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu (DATEM) tarafından verilen temel ve ileri düzeyden oluşan toplamda 86 saatlik “Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları” eğitimini tamamlamıştır.

Ahenk Psikoloji-Mehmet Teber tarafından verilen Çocuk Merkezli Oyun Terapisi uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır.

MOXO Dikkat Testi uygulayıcısıdır ve Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Hülya Bingöl (Apamer) tarafından verilen “Attentioner-DEHB (Dikkati Güçlendirme Programı) uygulayıcı eğitimine katılmıştır.

Türk PDR Derneği tarafından verilen Dikkat, Algı ve Bellek Testleri (D2 Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Burdon Dikkat Testi) eğitimine katılmıştır.

6 Şubat 2023 depreminden zarar gören depremzede çocuklar için elin elimde projesi kapsamında gönüllü olarak psikososyal destek ve psikoterapi çalışmalarına katılmıştır.

Alanında uzmanlaşmak ve danışanlarına katkı sağlamak amacıyla psikoterapi eğitimlerine halen devam etmektedir.